Galeriekomentarze (0)

NBP wprowadził do obiegu nową monetę

We wtorek 16 lutego Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu srebrną monetę dziesięciozłotową „75. rocznica pierwszego zrzutu Cichociemnych”.

Na awersie monety znajduje się skoczek podczas opadania na spadochronie desantowym. Łuki wokół zewnętrznej krawędzi monety symbolizują otwartą czaszę spadochronu, a promieniście schodzące w kierunku środka tarczy linie symbolizują linki otwartego spadochronu.

Na rewersie centralną część monety zajmuje znak spadochronowy z wieńcem i symbolem Polski Walczącej. Tło wypełnia 316 ptaków symbolizujących 316 Cichociemnych. Na otoku monety wyodrębnione są trzy ptaki symbolizujące trzech skoczków biorących udział w pierwszym przerzucie Cichociemnych do kraju.

Moneta została wyemitowana w nakładzie do 15 tys. sztuk. Jest dostępna w oddziałach okręgowych NBP oraz w sklepie internetowym www.kolekcjoner.nbp.pl.w cenie 120 zł.

Kolejna emisja monet kolekcjonerskich NBP już 25 lutego. Tego dnia do obiegu zostaną wprowadzone dwie monety upamiętniające 200. rocznicę utworzenia Uniwersytetu Warszawskiego: złota o nominale 200 zł i srebrne 10 zł.

1 / 5 Następne

Fot.: NBP

NBP wprowadził do obiegu nową monetęNBP wprowadził do obiegu nową monetęNBP wprowadził do obiegu nową monetęNBP wprowadził do obiegu nową monetęNBP wprowadził do obiegu nową monetę
Źródło: NBP
Więcej na temat: NBP

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.

Najnowsze artykuły

komentarze (0)Z regionu2016-05-30, 16:16
Około 163 tys. zł wydano w ubiegłym roku na uzbrojenie w sieć wodociągową nowej fabryki mebli, która znajduje się na wylocie z miasta w kierunku Wierzbnicy. Burmistrz Bytomia Odrz. otrzymał absolutorium. Gmina ma małe zadłużenie, a aż 40 proc. budżetu na 2015 rok wydano na inwestycje.
Jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków jest Grecja. W tym sezonie letnim turyści mogą liczyć na ponad 50 nowych połączeń lotniczych z polskich lotnisk.
komentarze (0)Aktualności2016-05-30, 12:41
W Tarnowie w dniach 20-21 czerwca 2016 odbędzie się 9. Forum Inwestycyjne Rozmowa z Zygmuntem Berdychowskim, przewodniczącym Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy. Pana osoba kojarzy się przede wszystkim z Forum Ekonomicznym w Krynicy. Jednak w ciągu blisko 30 lat, to wydarzenie doczekało się „rodzeństwa”. Jednym z nich jest Forum Inwestycyjne- Innowacje, biznes, gospodarka. Jego 9. edycja już wkrótce 20- 21 czerwca odbędzie się w Tarnowie. Jaka jest jego geneza?