A A AAktualnościkomentarze (9)

Zielona Góra. Hipermarket Leroy Merlin już stoi

Leroy Merlin już stoi, ale wszystkie maszyny uwijają się jak w ukropie, aby na zewnątrz powstał parking i drogi wewnętrzne. Obiekt trzeba też wykończyć w środku (fot. Paweł Janczaruk)

Leroy Merlin już stoi, ale wszystkie maszyny uwijają się jak w ukropie, aby na zewnątrz powstał parking i drogi wewnętrzne. Obiekt trzeba też wykończyć w środku (fot. Paweł Janczaruk)

Chcesz jeszcze mieć szansę na zatrudnienie w nowobudowanym hipermarkecie Leroy Merlin? Nie czekaj, bo pozostało kilka ostatnich ofert. Bryła budynku już stoi. Oficjalne otwarcie w połowie grudnia.

W Zielonej Górze i okolicy ostatnio inwestycja goni inwestycję. Już za kilka dni zostanie wmurowany kamień węgielny pod Centrum Monitoringu koło Makro, gdzie znajdzie zatrudnienie ponad 150 osób. Ale to melodia przyszłości. Dziś największe emocje wzbudza wielki konkurent dla Castoramy, czyli francuski Leroy Merlin. Powstaje tuż przy swoim „rodaku” Auchan. Główna bryła marketu imponuje.

- W tej chwili są już w środku wylewane posadzki oraz trwają prace przy parkingach i drogach wewnętrznych - twierdzi Maciej Ciupa, pełnomocnik do spraw inwestycji Leroy Merlin. - Wykończenie poszczególnych działów zacznie się już w październiku.

I właśnie w tym miesiącu zaczną się szkolenia dla większości personelu. A miejsc już prawie nie ma, bo z 200 stanowisk wolnych zostało około dziesięciu procent.

- Powoli kończymy etap rekrutacji - twierdzi Kacper Chudzikiewicz, rzecznik francuskiego giganta. - Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc, głównie doradców handlowych. Chętni mogą jeszcze składać aplikację na naszej stronie www.kariera.leroymerlin.pl.

Sama firma jest znana ze specyficznego podejścia do pracowników, wobec których realizuje filozofię podziału wiedzy, władzy i wyników. Co to oznacza?
- Każdy pracownik przechodzi pakiet szkoleń, dzięki którym zyskuje kompetencje do podejmowania samodzielnie decyzji w zakresie powierzonych mu obowiązków - tłumaczy Chodzikiewicz. - Ma prawo zgłaszać propozycje co do obsługi klienta, organizacji pracy działu czy podnoszenia jego rentowności. W ramach dzielenia się wynikami partycypuje w dodatnich wynikach firmy, czyli może liczyć na premie za progresję czy sektorową. Wszystko zależy od tego, jak idzie sprzedaż w sklepie i w dziale danego pracownika. Po roku pracy każdy może przystąpić także do programu akcjonariatu pracowniczego, czyli zamienić uzyskaną premię na akcje grupy ADEO, której członkiem jest Leroy Merlin Polska.

Możliwość zarobku to jedno, ale jak nowy hipermarket wpłynie na konsumentów? To będzie drugi w mieście potężny market z materiałami budowlanymi i ogrodowymi. Otwarcie tuż przed świętami Bożego Narodzenia, więc z pewnością będzie można liczyć na specjalne oferty i megaokazje. To jedno, ale czy jest szansa, że ceny artykułów poszybują w dół? Czy Castorama czuje już na plecach oddech wielkiego konkurenta?

Nie udało nam się dodzwonić do nikogo kompetentnego, bo... cały zarząd wyjechał na kilkudniowe spotkanie. Co ciekawe, na oficjalnej stronie Castoramy czytamy, że: „U nas nie ma promocji, natomiast gwarantujemy najniższe ceny cały czas. Zwrócimy różnicę, jeśli w ciągu 15 dni klient znajdzie taniej gdzie indziej ten sam produkt (po okazaniu dowodu zakupu).”

Jak będzie, zobaczymy. Prawa rynku są natomiast nieubłagane. I wygląda na to, że wydamy mniej.

Czytaj też: Zielona Góra. Leroy Merlin zatrudni 250 osób

 

Więcej na temat: Zielona Góra, Leroy Merlin

Komentarze (9)

 • 2011-09-06, 13:31

  Coś z tą rektrutacja jest nie tak.Byłam na rozmowie i nic.A tutaj piszą,że są wolne miejsca.Nie róbcie ludzi w balona i czytelnicy gazety myślą że praca jest tylko bezrobotni nie chcą pracować.To kogo dyrekcja chce zatrudnić?niech określą konkretnie jakie warunki trzeba spełnić.Niech szanują swój czas i mój też.

 • 2011-09-07, 20:03

  No wlaśnie,ludzie jeżdżą na takie rozmowy z nadzieją .Ale wiadomo nadzieje jest matką głupich.Też bylam na takiej rozmowie.pytania głupie.Może odpadlam ze względu na urodę,wiek ,bo wykształcenie mam takie jakie chcieli.Może znajdą kadrę w programie TOP MODEL ,dzisiaj 1 odcinek.

 • 2011-09-08, 06:59

  jak to kogo chcą zatrudnić? Mało to w rodzinie mają bezrobotnych?
  Zgłaszają zapotrzebowanie bo muszą ... kogo zatrudnią to już wiadomo.

 • 2011-09-11, 10:45

  Chyba tak jest jak piszesz.Bez znajomości to dzisiaj pracy nie ma.Może do zamiatania ulic to tak,to niech panie z biura pracy robią same sopbie za marne grosze.

 • 2011-09-08, 08:25

  Co wy ludzie pieprzycie. Nie udało się Wam to narzekacie ? Też byłem na rozmowie, też się nie dostałem a moich dwoje znajomych a i owszem. Nie bronię Lm bo i po co, sam jestem rozczarowany że mnie nie zakwalifikowano do szkoleń a mam spore doświadczenie w handlu. Mają określony profil pracownika, ślepo wierzącego w to co firma powie, premie to fikcja - wystarczy poczytać na forach jak to wygląda. Ja szukam pracy dalej i nie skamle jak zbity pies ... ruszcie d...

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.