A A AAktualnościkomentarze (0)

Żary. Miasto buduje drogi do strefy przemysłowej

Prace nad przedłużeniem ulicy Przemysłowej trwają. Nowe drogi mają być gotowe w listopadzie  (fot. Janczo Todorow)

Prace nad przedłużeniem ulicy Przemysłowej trwają. Nowe drogi mają być gotowe w listopadzie (fot. Janczo Todorow)

Gdyby nie ta inwestycja, niektóre firmy zostałyby wkrótce pozbawione wyjazdu na obwodnicę. A to mogłoby zastopować ich produkcję.

Od kilku tygodni trwa rozbudowa ul. Gospodarczej. Zostanie ona przedłużona do drogi krajowej prowadzącej z Żar do Zielonej Góry. Przedłużona zostanie także w kierunku ul. Przemysłowej, a ta z kolei będzie biegła aż do siedziby firmy Tempus. Drogi będą wyposażone w kanalizację deszczową i nawierzchnią asfaltową, a w pobliżu tej firmy oraz firmy Hart SM powstaną nowe parkingi. Inwestycja realizowana jest przez miasto, a jej koszt wynosi ok. 2,4 mln zł, w tym dofinansowanie unijne - 900 tys. zł. Drogi mają być gotowe na początku listopada. - Przedłużenie tych dróg ma ułatwić dojazd do zakładów położonych w strefie przemysłowej - wyjaśnia zastępca burmistrza Jacek Niezgodzki. - Po ich oddaniu samochody będą mogły wyjeżdżać bezpośrednio na drogę krajową.

Cyztaj też: Żary biorą 20 mln zł kredytu na inwestycje

Wiceburmistrz Niezgodzki informuje też, że coraz bliżej jest rozpoczęcia budowy ronda na skrzyżowaniu obwodnicy miejskiej z drogą do Lubska. - Zgodnie z projektem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, po wybudowaniu ronda obecny zjazd z obwodnicy w kierunku zakładu Tempus Polska zostanie zlikwidowany, a w jego miejsce powstanie wysepka. Wówczas dojazd do firmy byłby niemożliwy. Dlatego postanowiliśmy przedłużyć ulicę Przemysłową - tłumaczy J. Niezgodzki.
- Jesteśmy bardzo wdzięczni miastu za przedłużenie drogi do naszego zakładu - podkreśla Tomasz Żółkiewicz, współwłaściciel firmy Tempus Polska. - W przeciwnym razie po wybudowaniu ronda na skrzyżowaniu mielibyśmy zablokowany dojazd do pracy. A to oznaczałoby jedno - wstrzymanie produkcji - zaznacza.

Czytaj też: Żary: Zaczyna się wielki remont w centrum miasta

Niedługo pojawią się nowe drogi, ale w strefie zaczyna brakować energii elektrycznej o wystarczającej mocy. Okazuje się, że ten temat także będzie załatwiony. Dzięki staraniom miasta energetycy budują już nowy, większy punkt zasilania, który zapewni wystarczająco dużo mocy dla potrzeb zakładów. Ta inwestycja wraz z nowymi drogami zwiększy atrakcyjność strefy i wolnych działek, których jest już bardzo mało.

Czytaj też: Żary: Nowa galeria handlowa za kilka miesięcy?

Więcej na temat: droga, Żary, strefa przemysłowa

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.