A A AZ regionukomentarze (0)

Wyślij PIT przez internet z Auchan lub Askany

Wyślij PIT przez internet z Auchan lub Askany

Fot.: pixabay.com

Pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego.

Akcja odbędzie się od piątku do niedzieli (11-13 marca) w godzinach 12-18 w centrach handlowych w największych miastach Polski. W województwie Lubuskim pracownicy administracji podatkowej będę czekać w galeriach handlowych  Auchan w Zielonej Górze przy ul. Batorego 128 oraz w galerii handlowej Askana przy al. Konstytucji 3 Maja 102. 

Eksperci z urzędów skarbowych udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego, czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Najważniejsze jednak jest to, że urzędnicy pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i wysłać go przez internet do dowolnego urzędu skarbowego w Polsce. Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Każdy podatnik może skorzystać z darmowej pomocy urzędników. Wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców, lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2015 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2014 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2014 r. –  będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Uwaga! Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Źródło: Ministerstwo Finansów
Więcej na temat: Zielona Góra, Gorzów, PIT

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.