A A AZ regionukomentarze (2)

PKS wycina kursy

Z autobusów korzysta niewiele osób - mówi Monika Jaroszewicz

Fot.: Czesław Wachnik

Z autobusów korzysta niewiele osób - mówi Monika Jaroszewicz

 To wstyd. Teraz ludzie nie mają, jak wrócić do domu - denerwuje się Czytelnik. PKS odpowiada:- Nie będziemy wozić powietrza.

- PKS skasował autobus wyjeżdżający ze Świebodzina do Zielonej Góry o godz. 21.35. Był to ostatni, którym ludzie dojeżdżali z pracy do domu. W konsekwencji teraz nie mają takiej możliwości, bo ostatni pojazd wyjeżdża o godz. 20.00. Wydaje się, że to skandal i wstyd, bo godz. 20.00 jest zbyt wczesna. Myślę, że ostatni autobus powinien być nawet o godz. 22.30. Wtedy wszyscy, by zdążyli - napisał do nas Czytelnik Marcin Kolanowski.

Zajeżdżamy na dworzec PKS w Świebodzinie. - Kierownika nie ma, wyjechał do Zielonej Góry - informują oczekujący na kurs kierowcy. Odmawiają rozmowy, bo upoważniony do niej jest jedynie przedstawiciel PKS w Zielonej Górze. Po chwili jednak rozmawiamy. Warunek, żadnych nazwisk.

- Panie, ten o godz. 21.35 to połączenie z Gorzowa, przez Świebodzin do Zielonej Góry. Jak w autobusie było pięciu pasażerów, to byliśmy szczęśliwi. Niekiedy jechało dwóch. Teraz ludzie wybierają auta, a nie autobusy. Dlatego niebawem pewnie stracimy pracę - mówi jeden z kierowców.

- Jeszcze przed dwoma laty autobus z Gorzowa cieszył się przeciętnym powodzeniem, a kiedy jechali studenci, był nawet pełny. To się zmieniło z chwilą uruchomienia szyno-busu z Gorzowa do Zielonej Góry - podkreśla rozmówca.

Czytaj więcej w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej dla Świebodzina i okolic.

 

Więcej na temat: PKS, Świebodzin, Zielona Góra

Komentarze (2)

  • ~Osobówka 2016-03-06, 10:19
    pokaż komentarz
  • ~Ogórek 2016-03-06, 12:05

    Agonia jest długa i bolesna. Ale to własne życzenie PKS - ów.  Początek oczywiście dała "Solidarność" czyli nowe lepsze rządy. A potem dzieła samozniszczenie dokonały same przedsiębiorstwa. Na początku z jednego koncernu zrobiono 178 małych PKS - ow. A te zaczęły walkę miedzy sobą. A jak do tego dodać prywaciaży, którzy obstawili każdy kurs PKS. To efekt mamy teraz. To gminy muszą za rok organizować komunbikację dla swoich mieszkańców. To dopiro bedzie cyrk.

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.