A A AZ regionukomentarze (0)

Dni wolne w 2014 r. Kiedy zaplanować urlop?

W 2014 roku wypada aż 115 dni wolnych od pracy.

Fot.: sxc.hu

W 2014 roku wypada aż 115 dni wolnych od pracy.

Kalendarz obiecuje nam w 2014 sporo laby. Wypada aż 115 dni wolnych od pracy.

Zastanawiamy się, czy gospodarka wreszcie wygrzebie się z kryzysu i jakie wyniki przyniosą wybory. Trudno tutaj cokolwiek zaplanować. Możemy natomiast już teraz przyjrzeć się kalendarzowi i zaplanować urlop tak, aby jak najwięcej z niego „wycisnąć” wolnych dni. W tym roku wypada aż 115 dni wolnych od pracy, z czego dziewięć to święta ustawowe, przypadające w dni robocze. Czeka nas również siedem długich weekendów, przy czym trzy z nich wymagają wzięcia jednego dnia urlopu, by uzyskać cztery nieprzerwane dni odpoczynku.

W maju wystarczy wziąć urlop w piątek, 2 maja, aby mieć cztery wolnego. Podobna sytuacja będzie w czerwcu, wystarczy wypisać wniosek urlopowy na piątek 18 czerwca, po Bożym Ciele.

W listopadzie Święto Niepodległości (11 listopada) przypada we wtorek. Urlop w poniedziałek pozwoli nam na czterodniowy odpoczynek. Trzy dni urlopu w grudniu (29, 30 i 31) dadzą nam aż osiem dni wolnego - od 25 grudnia do 1 stycznia.

W 2014 r. osoby zatrudnione w rytmie pięciodniowego tygodnia pracy i mające wolne soboty, przepracują 2.000 godzin w czasie 250 dni pracy. Najbardziej pracowite będą lipiec i październik, które mają aż po 23 dni robocze (184 godziny). Natomiast najmniej popracujemy w listopadzie - tylko 144 godziny przy 18 dniach roboczych.

Spokojnie, są także inne dobre wieści. Dni wolnych dla pracowników w 2014 r. będzie więcej niż w minionym, gdy musieliśmy przepracować 2008 godzin. W nowym roku będą pracowali 2000, czyli o osiem godzin mniej. Dwa święta wypadają w sobotę i osoby pracujące otrzymają za nie dodatkowe dni wolne od pracy. Oczywiście w znacznie lepszej sytuacji będą dzieciaki. Lubuscy uczniowie będą wypoczywali od 3 lutego do 16 lutego. Wakacje będą trwały od 28 czerwca do 31 sierpnia...

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.